Odunpazarı Belediyesi, Cumhuriyet'in 100’üncü yılının ilk gününü, ses, ışık ve havai fişek gösterileri ile kutladı.

19.23’te başlayan gösteriler öncesinde konuşan Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, “Cumhuriyetin hangi şartlar altında kurulduğunu hatırlayalım. Bu günün şartları o günlerden daha kötü değil. Dolayısı ile umudumuzu yitirmeyelim. Hep birlikte 2023’de Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını demokrasi ile taçlandıracak hamleleri yapalım” dedi.

Odunpazarı Belediyesi, Cumhuriyetin 100’üncü yılının ilk gününü Şelale Park’ta gerçekleştirilen ses ve ışık şovu ile kutladı. Havai fişek gösterilerinin de yapıldığı kutlamalar, 19.23’te başladı. Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt’un katıldığı ses ve ışık gösterisine vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi. Odunpazarı Belediyesi’nin yıl boyunca devam edecek olan Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları da gerçekleştirilen bu gösteriler ile başladı.

UMUDUMUZU YİTİRMEYELİM

Büyük bir coşkunun hakim olduğu gösteri öncesinde konuşan Başkan Kurt, “Bugün 2023’ün birinci günü, yani Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100’üncü yılı. Bu 100’üncü yılı, yıl boyunca coşkulu bir biçimde kutlamamız, kutlatmamız gerekiyor. Unutturmak isteyenlere inat, unutmamamız gerekiyor. Cumhuriyetin hangi şartlar altında kurulduğunu hatırlayalım. Bu günün şartları o günlerden daha kötü değil.  Dolayısı ile umudumuzu yitirmeyelim. Hep birlikte 2023’de Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılını demokrasi ile taçlandıracak hamleleri yapalım. Biz, bugün Odunpazarı’nda ikinci yüzyıl kutlamalarını başlatıyoruz. Cumhuriyetimizi, yıl boyunca coşkulu bir biçimde kutlayacağız. Cumhuriyetimizin 100’üncü yılı ve yeni yılımız kutlu olsun” dedi.

 GÖSTERİLER 19.23’TE BAŞLADI

Başkan Kurt’un konuşmasının ardından, Cumhuriyetin 100’üncü yılı kutlamaları başladı. Saatler tam 19.23’ü gösterdiğinde havai fişekler geceyi aydınlatmaya başladı. Havai Fişek gösterilerine ses ve ışık şovu da eşlik etti. Gösterileri izlemeye gelen vatandaşlar, çalınan 10. Yıl ve İzmir Marşına hep birlikte eşlik etti. Kutlamalarda kullanılan havai fişekler renkli görüntüler oluştururken, ışık şovu ise Eskişehir’in birçok noktasından izlenebildi.