16.11.2021, 12:41

Bürokratlara sesleniyorum!

Yok, ben CHP Genel Başkanı gibi bürokratları üstü örtülü şekilde tehdit etmeyeceğim. Aksine bürokratlara iyi niyetli tavsiyelerde bulunacağım.
Tavsiyeler dediğime bakmayın aslında tek bir tavsiyem var. Yaşanmış gerçek öykülerden elde edilmiş bir tavsiye bu.
Sayın bürokratlar!
İş yapayım, kurumumu ileri götüreyim, halka hizmette kusur etmeyeyim, devletin yeri gelince gücünü yeri gelince sıcaklığını göstereyim, beni buraya atayanların yüzünü kara çıkarmayayım diye uğraşmayın.
Hiç boşuna çabalamayın…
Gecenizi gündüzünüze katmayın…
Öyle aileden fedakarlık falan aman haa…
Hele hele ilkleri falan yapmaya kalkışmayın…
Allah korusun başarılı falan olursunuz, adınız alır yürür… Takdir göreceğim diye beklerken korkarlar sizden, selamı sabahı keserler… Ve elbette hiçbir başarı cezasız kalmaz bu topraklarda…
Birileri sizi rakip gördü mü, eyvah ki ne eyvah… O ‘koca koca’ dediğiniz adamların 40 bin lira maaş için tir tir titrediğini görürsünüz!
Sonra gelsin kumpaslar, dedikodular, ayak oyunları…
Dediğim gibi tüm bunlara hiç gerek yok!
Bu kadar zahmete hiç gerek yok. Yapacağınız şey bir ‘dayı’ bulmak! Yaslan ona, al maaşını, sonra yat…
Karışma, kim ne yapıyorsa yapsın, sanane!
Dr. Veli Görkem Pala… Bu tavsiyemizi dinlemeyen bir bürokrattı! Tı diyorum çünkü harcadılar! Yaklaşık beş yıldır 112’nin başhekimi… Türkiye’nin hatta Avrupa’nın en başarılı 112’sini kurdu.
Farkındalık çalışmaları yaptı. Ambulansa yol verenleri tespit edip ‘teşekkür belgesi’ verdi. 8 Mart’ta nöbetleri erkeklere tutturdu! Acil Sağlık Hizmetleri Haftası’nı ülkede en iyi kutlayan Eskişehir İl Ambulans Servisi’ydi.
Şöyle bir hafızanızı yoklayın ambulanstan şikayet hatırlıyor musunuz hiç? Geç kaldı falan diye… Yok, çünkü öyle bir şey olmadı. Pandemide bile 650 kişilik ekibiyle aslanlar gibi sahadaydı. Yüzde 90’ı genç olan bu personeli yönetmek başlı başına bir yetenekti.
Sonuç?
Sonuç ne olacak Dr. Pala’ya ayıp ettiler! Hem de birkaç kez… Eskişehir’de sözleşme imzalayıp iki ay Ankara’dan onay beklettiler! Onay elbette gelmedi! Daha doğrusu gelmemesini sağladılar.
Karşınıza alıp ‘Seninle çalışmak istemiyoruz’ deyin bari! Devletin geleneklerini de yerle bir ettiler!
Türkiye’nin en başarılı 112 başhekimi böyle harcandı! İl Sağlık Müdürü olabilme ihtimali birilerinin uykusunu kaçırdı. Eskişehirli (aslen Emirdağlı ama tüm yaşamı burada geçti) olması bile korkunçtu! Eskişehir sağlık yönetimi “Adana-Siirt-Trabzon” hattına teslim edilmiş çünkü…
Kimsenin memleketiyle sorunumuz olamaz, bende Yozgatlıyım! Ama Eskişehirliden de bu kadar korkmayın!
Bir yönetici MHP ve bir kadın vekile yakın…
Bir diğeri Milli Görüş’e yakın…
En üstteki de diğer vekile göbekten bağlı… ESOGÜ Rektörü olmayı kafaya koymuş! Tüm çabası, girişimleri bu yönde… Sağlıkta olup bitenlerle ilgilenecek vakti yok!
Yazacak çok şey var… Biz “Yarın Hakk’ın dîvânına varınca Süleyman’dan hakkın alır karınca” diyerek bitirelim.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@