25.03.2020, 12:47

Bir düğünden çok fazlası

Eskişehir siyaseti yerel seçimin ardından yaklaşık bir yıl durdu! Dört beş yıllık seçim maratonu herkesi yormuştu. AK Parti’nin Eskişehir’de teslim bayrağını çekmiş görüntüsü de politik alanı sessizleştirdi.
Ticaretin zorluğu, yeni partilerin kurulma aşaması da diğer faktörler olabilir...
Bu süreçte AK Parti’deki parti içi çekişme ve gerginlikler ile CHP’nin kongre süreci gündeme hareket getirdi. CHP’de belediye başkanlarının da dahil olduğu gerilimin dengeleri değiştirdiği, değiştireceği konuşuluyor.
AK Parti ise vekiller arasındaki ‘konuşmama’ halini saymazsak bir süredir sakin...
İş dünyası ve sivil toplumda kabuğuna çekilmiş durumda. Bu noktada sadece Sanayi Odası Başkanı Celalettin Kesikbaş’ın hamlelerini görüyoruz. Sonuçlarını bir iki yıla kadar göreceğimiz hamleler...
Kentin geleceğine yönelik başka ciddi bir ‘girişim’ olmadı.
Tam bu noktada önümüzdeki ay yapılacak bir düğünden bahsetmek istiyorum. Düğünün ne alakası var demeyin! Çok alakası var...
Çünkü evlenecek olan kişi Alihan Karacan... AK Parti MKYK Üyesi ve Eskişehir Milletvekili Harun Karacan’ın oğlu olan Alihan, 11 Nisan’da Esra Kaymaz ile hayatını birleştirecek. Kardeşlerime ömür boyu mutluluk diliyorum.
Öncesi, düğün anı ve sonrasıyla bu nikahın Eskişehir siyasi hayatına etki edeceğini düşünüyorum.
Harun Karacan’ı ‘kazandığımız’ bir düğün olabilir...
Kulislerde şimdiden dengelerin değişeceği konuşuluyor. Çok iddialı cümleler kuruluyor. Eskişehir’de yeni bir dönemin başlayacağını söyleyenler var. Doğrusu bu kadar konuşulunca bende yavaş yavaş ikna olmaya başladım.
Düğünün davetiye dağıtımından bile ne senaryolar yazıldı.
Kimlere gitti, kimlere gitmedi...
Kimlere gitmediğini bilmiyoruz ama davetiye ulaşan üç beş isim duydum. O isimlerin nikaha gelmesi ya da gelmemesi yukarıda konuşulanları fazlasıyla haklı çıkarır.
Karacan’ın ‘sürpriz’ denebilecek bazı isimleri bizzat aradığı da konuşulanlar arasında... Nikahı kıyacak isimden, şahitlere kadar her anı merak edilen bir tören...
11 Nisan, Eskişehir için önemli bir gün olacak...
Umarım söylenenler doğru çıkar ve Harun Karacan’ı yeniden kazanırız. Hataları olabilir, yanlışları vardır ama böyle isimler kolay kolay yetişmiyor.

Yorumlar (0)
14°
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@