Eskişehir okulları TEKNOFEST'ten 5 ödülle döndü

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenen, Türkiye'nin millî teknolojilerini geliştirmeyi hedefleyen ilk ve tek festivale Eskişehir’den katılan okullar damga vurdu.

BİLİM VE TEKNOLOJİ 05.09.2022, 16:01
Eskişehir okulları TEKNOFEST'ten 5 ödülle döndü
banner11

Samsun-Çarşamba Havalimanı’nda düzenlenen TÜBİTAK’ın paydaşı olduğu TEKNOFEST KARADENİZ 2022, görkemli bir kapanış töreniyle sona erdi. Törende 600 binden fazla yarışmacının başvurduğu yarışmalarda birinci, ikinci ve üçüncü olanlar ödüllerini aldı. TÜBİTAK yarışmalarında derece alanlara ödüllerini Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Mehmet Fatih Kacır, TEKNOFEST Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk Bayraktar, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı ve TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal takdim etti.

Eskişehir okul takımları 5 ödül alarak büyük sevinç yaşadılar
Okullardan; Türk Telekom Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Royal Jelly takımı Tarım Teknolojileri alanında Türkiye birincisi, Şehit Mehmet Şengül Fen Lisesi SİMURG takımı, Sabit Kanat Performans alanında Türkiye birincisi, Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi takımı, Liseler Arası Kutup Araştırmaları yarışmasında Fiziki Bilimler Alanında Türkiye ikincisi, Sabiha Gökçen Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ATMACA - T26 takımı, Uluslararası serbest görev İnsansız Hava Araçları yarışmasında Türkiye üçüncüsü, Turgut Reis Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi model uçak kulübü Eren Bülbül takımı, Liseler Arası İnsansız Hava Araçları sabit kanat performans yarışmasında Türkiye üçüncüsü olmayı başardı. 

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, “Öğrencilerimizi teknolojiyi kullanan değil üreten bireyler olarak yetişiyoruz. Öğrencilerimizi geleceğin liderleri olarak görüyoruz. Öğrencilerimizin Samsun’da elde ettikleri bu başarılar hepimizi gururlandırdı. Her geçen gün okul ve kurumlarımızdan, öğretmen ve öğrencilerimizden artan bir ilgi ile bilimsel projelerde daha fazla yer alma çabasında olacağız. Bu doğrultuda projeler üreten, emek ve gayretlerini ortaya koyan danışman öğretmenlerimizi, öğrencilerimizi ve bu başarıda emeği geçen yöneticilerimizi tebrik ediyor, ilimize yaşattıkları gurur için teşekkür ediyorum” dedi.

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@