banner90

09.05.2022, 10:13

Ateş gibi Merkür retrosu geliyor

Bu hafta pekçok önemli gökyüzü olayının etkisi altında olacağız. Salı günü merkür retro etkisi başlıyor. İletişimsel problemler, yanlış hesaplar, bozulan elektronik aletler, kaybolan veriler gibi merkür konuları negatif etki altında olacak. Bu tip konularda olabildiğince tedbirli davranmak yararımıza olacaktır. Merkür retrosu 23 mayısa kadar ikizler burcunda, 23 mayıstan 4 hazirana kadar ise boğa burcunda geri hareketini yapacak. Retronun burçlara etkisini buradan koç-başak terazi-balık okuyabilirsiniz.

Çarşamba günü ise şans, bolluk ve bereket gezegeni Jüpiter Koç burcuna geçiyor. Koçların zamanı geliyor. Ateş elementi vurgusu artıyor. Jüpiter doğası gereği Koç burcunda rahat bir konumdadır ve bulunduğu alanı genişleten büyüten bir özelliği vardır. Jüpiter koç burcunda 27 Ekim 2022 tarihine kadar kalacak. Bu süre zarfında daha fazla risk aldırabilir, daha canlı, daha enerjik ve daha girişken olabiliriz. Haritalarımızda koç burcunun bulunduğu hayat alanlarına da bolluk ve bereket getirecektir. Ama aynı zamanda hem koç, hem de jüpiterin gölge tarafları ortaya çıkabilir. Ego merkezli abartılı bencil davranışlar ikili ilişkilerde problemler yaratabilir.

Bu hafta aynı zamanda tutulma etkisine de girmiş bulunuyoruz. Haftaya daha detaylı bahsedeceğim ancak, tutulmanın gergin enerjisi çoktan hayatlarımıza yansıdı bile. Tutulma 25 derece Akrep burcunda saat 07.13’te gerçekleşecek. Tutulma sabit burçlarda gerçekleştiği için en fazla etkiyi boğa, akrep, aslan ve kova burçları alacak. Ayrıca bu burçların 20-29 dereceleri arasında gezegenleri olanlar tutulmanın sert etkileri aldında kalabilirler. Kendi kontrolümüz dışında yaşanacak gelişmeler bizi değişim ve dönüşüme zorlayabilir. Bu dönüşüm her ne kadar zorlayıcı olsa da hayat çizgimizde bir sıçrayış olarak yerini alabilir. Akrep burcunun olduğu hayat alanlarınızda bir şeylerden vazgeçerken boğa burcunun yerleştiği alanlarda şans ve kazanımlar sizinle olacak.

YÜKSELEN KOÇ: Jüpiter size her tür konuda şans, bolluk ve bereket getirecektir. 27 ekim tarihine kadar en şanslı burç siz olacaksınız. Plan ve hedeflerinizi gerçekleştirmek için güzel etkiler aldındasınız. İyi değerlendirin. Merkür retro tüm iletişimsel konularda hayatınızı etkileyecektir. Özellikle kardeşler ve yakın çevreniz. Dolunay miras, ortak kazanımlar, nafakalar, krediler konusunda vazgeçmeniz gereken bir takım konulara sizi zorlayabilir. Kayıplar yaşasanız da kendi kazancınız ve kazanımlarınız için bazı farkındalıklar geliştirebilirsiniz.

YÜKSELEN BOĞA: Ruhani ve manevi yönünüzün güçleneceği bir dönem başlıyor. Sağlığınız, yurtdışı işleriniz konusunda güzel gelişmeler yaşanabilir. Merkür retro para evinizde. Alacak- verecek konusunda yanlış hesaplara dikkat edin. Dolunayda kazanan taraf siz olacaksınız. İkili ilişkilerde karşı tarafın yanlışlarını net olarak görecek ve vazgeçmeniz gereken kişi, olay veya davranışlardan vazgeçebileceksiniz. Bazı ortaklıklar sona erebilir. Bu ortaklıklardan karlı bir şekilde ayrılabilirsiniz.

YÜKSELEN İKİZLER: Sosyal çevreniz canlanıyor. Hareketli, girişken bir sosyal hayata merhaba diyeceksiniz. Geleceğe yönelik idealleriniz noktasında öenmli adımlar atabilirsiniz. Ancak iletişim kurduğunuz her alanda iki kere düşünüp bir kere konuşmalısınız. Merkür retro sizin burcunuzda ve dolunay etkisine giriyoruz. Düşmanlarınız kazanırken kaybeden siz olmayın. Sağlık konusunda kontrollerinizi yaptırın. Günlük hayatınızda vazgeçmeniz gereken birtakım alışkanlıklar olacaktır. Bunlardan vazgeçmeniz durumunda manevi olarak huzur bulacaksınız.

YÜKSELEN YENGEÇ: Kariyeriniz ile ilgili harika gelişmeler yakalayabilirsiniz. İş başvurularınız olumlu sonuçlanabilir. Bir iş girişiminden güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Ancak bilinç altındaki kalıpların, korkuların sizi engellemesine izin vermeyin. Merkür retronun geçmesi ile birlikte cesaretiniz yeniden sizinle olacaktır. Kariyeriniz ile ilgili adımları retro sonrasına bırakmak daha olumlu sonuçlar getirebilir. Tutulma keyif ve konfor alanınızda gerçekleşiyor. Bazı hobilerinizden vazgeçerken iş ve kariyer alanından kazanımlarınız artacak. Arkadaş çevrenizden, sosyal gruplardan destek alacaksınız. Çocuklarınızın sağlığı ile ilgili konularda bazı adımlar atacaksınız. Borsa gibi şans oyunlarında şanssız bir dönem.

YÜKSELEN ASLAN: Sevgili aslanlar, bu yıl bol seyahatler gündeminizde olacak. Yurtdışı bağlantılarınız ve yolculuklarınız artabilir. Yükseklisans ya da akademik bir eğitime başlayabilirsiniz. Hukuki bir davayı bir üst mahkemeye taşıyabilirsiniz. Merkür retro sosyal alan ve arkadaş çevrenizde gerçekleşiyor. İptal edilen organizsazyonlara karşı temkinli olun. Ay tutulması sizin kariyer evinizde gerçekleşecek. Eski de olanı geride bırakacak ve yeni bir hedef konusunda kadersel etkilerle kazançlı çıkacaksın. Bir iş başvurun sonuçlanabilir. Ev ve kariyer arasında seçim yapman; ev, yerleşim ile ilgili bazı şeylerden vazgeçmen gerekebilir. Annenizin sağlığına dikkat edin.

YÜKSELEN BAŞAK: Finans, ortak gelirler, miras konusunda şanslı bir dönem başlıyor. Kredi başvurularınız olumlu yanıtlanabilir ancak fazla riskli hareketlerden kaçınmanız gerekiyor. Ertelenen ameliyatlar gündeme gelebilir. Merkür retro kariyer evinizde. İş başvurularınız, işiniz ile ilgili iletişimsel her konuda aksaklıklar yaşanabilir. Tedbirli olmalısınız. Yakın çevreniz, kardeşlerinizle ilişkilerinizde problemler yaşanabilir. Uzak mesafe yolculuk ve akrabalar ile ilişkiler bu noktada çözüm olacaktı. Ayrıca ticari faaliyetlerinizde yakın çevreniz kayıp getirirken yabancı kaynaklı işler kazançlı görünüyor. Yüksek eğitim konularında yeni güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz.

TERAZİ: Eş ve ortaklıklardan yana şanslı bir dönem olacak. Müşterileriniz varsa bereketli günler başlıyor. Karlı anlaşmalar yapabilirsiniz. Merkür retro uzak yerler, yabancılar ve yüksek eğitim ile ilgili alanlarda sizi zorlayabilir. Yurtdışı vize, seyahatleriniz konusunda aksaklıklar oluşabilir. Tutulma sizin ortaklı kazançlar evinizde gerçekleşecek. Kendi kazanımlarınızı ortak işler ve sözleşmelere yönlendirmeniz halinde kazançlı çıkabilirsiniz. Ödemelerinizi zamanında yapacaksınız. Finans alanında yatırımlarınızdan beklediğiniz sonuçları elde edemeyebilirsiniz. Dikkatli olun.

YÜKSELEN AKREP: Günlük hayatınızdaki koşturma ve iş yoğunluğunuz artıyor. Sağlığınız ile ilgili güzel gelişmeler yaşayabilirsiniz ancak, Ateşli hastalıklar, iltihap, güneş çarpması gibi rahatsızlıklara karşı dikkatli olun. Tutulma sizin ikili ilişkiler ve ortaklıklar konusunda bazı kayıp ve kazanç durumlarınıza mercek tutacak. Kendiniz ile ilgili vazgeçmeniz gereken alışkanlıklarınız gündeme gelebilir. Bununla birlikte merkür retro ortak kazançlar, miras, nafaka alanlarınızda gerçekleşiyor. Eş veya ortağınız ile olan anlaşmazlıklarda bu konularda yanlış hesap ve alacak verecek konularına dikkat edin.

YÜKSELEN YAY: Sizin için keyif dolu bir yaz başlıyor. Aşk hayatınız hareketlenecek. Çocuk sahibi olmak isteyenler çocuk sahibi olabilecek ya da çocuklarıyla ilgili güzel gelişmeler yaşayacak. Eğlence ve hobilere daha fazla zaman ayıracaksınız. İkili ilişkilerde, eşinizle olan iletişimde ya da müşteri ilişkilerinizde yanlış anlaşılmalar yaşanabilir. Ruhsal olarak geçmişle hesaplaşmak isteyebilirsiniz. Ancak önünüze bakıp günlük hayatınıza ve sağlığınıza odaklanmalısınız. Geçmişte yaşamak ancak size üzüntü ve kuruntu getirecektir. Siz rahat olun. Gizli düşmanların ipliği pazara çıkacak.

YÜKSELEN OĞLAK: Yeni bir ev almak, evinizi genişletmek için harika bir dönem. Aile ilişkileriniz de daha sıcak bir atmosfere dönüşebilir. Ebebeynlerinizn ego merkezli davranışlarına karşı temkinli olun. Merkür retro döneminde günlük hayatınızda yaşanacak aksaklıklara karşı temkinli olmalısınız. İşler planlandığı gibi gitmeyebilir. Eksik evraklar, iletişmemiş mailler sizi zor durumda bırakabilir. Tutulma etkisi ile sosyal çevrenizde ve geleceğe yönelik umutlarınız noktasında etik dışı gelişen olaylara maruz kalabilirsiniz. Kendi zevkleriniz, hobileriniz, aslında kendinizi merkeze almanız sizi hayal kırıklığından koruyacaktır. Bununla birlikte çocuklarınızın geleceğine yönelik yatırımlar konusunda dikkatli ve uyanık olmalısınız.

YÜKSELEN KOVA: Ticari faaliyetleriniz, kardeşlerinizle ilişkileriniz, eğitim ve iletişim anlamında yoğun bir yaz sizi bekliyor. Bu alanlarda hem genişleme hem de kazanç elde etme şansınız olacak. Merkür retro etkisiyle çocuklar ile olan iletişimde sıkıntılar, eğlenceli faaliyetlerde aksaklıklar yaşanabilir. Tutulma sizin ev yuva ve kariyer alanınızda gerçekleşecek. Kadersel hakedişleriniz önünüze geliyor. Ev ve yuva alanında kazançlarınız olurken kariyerinize ilişkin geçmişten getirdiğiniz bilgi ve deneyimleri ortaya koyma zamanı.

YÜKSELEN BALIK: Jüpiter bu kez de para ile ilgili size şans bolluk ve bereket getiriyor. Yaz bitene kadar kazançlarınızı arttırmak konusunda şanslısınız. Merkür retro aile içi iletişime dikkat etmeniz gerektiğini işaret ediyor. Hem kariyer hem de ev ve yuva alanlarınızda iletişim krizlerine karşı temkinli olun. Tutulma ticari faaliyetlerde yakın çevreden kazanç vaadederken, yabancılar ile olan iletişimde kayıplar olabileceğini işaret ediyor. Ayrıca uzak seyahatleriniz konusunda bilmediğiniz bir konu ortaya çıkabilir, iptaller yaşayabilirsiniz. Kardeşleriniz ve yakın çevreniz ile olan iletişimde kazanç sizi bekliyor.

Yorumlar (0)
14
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@