Biyografi

Biyografi / Öne Çıkanlar

Biyografi / Yeni Eklenenler

Ahmet Ataç
Ahmet Ataç

Ahmet Ataç Eskişehir'de doğdu. Maarif Koleji'ni bitirdikten sonra 1969 yılında İstanbul Diş Hekimliği Yüksek Okulu'ndan mezun oldu ve serbest Diş Hekimi olarak çalışma hayatına atıldı. 1986 yılında Eskişehir-Kütahya-Afyon-Bilecik illeri Diş Hekimleri Odası Başkanı seçilen Ataç, 1994-1999 yıllarında Anadolu üniversitesi Mediko-Sosyal öğrenci Hastanesi'nde Diş Hekimi olarak görev aldı.

Türk Diş Hekimleri Birliği'nin çeşitli kademelerinde görev alan Ataç, 1996-1997 ve 1998 -1999 yıllarında Türk Diş Hekimleri Birliği 'Etik Komisyonu' üyeliğine seçildi ve 2004-2008 yılları arasında Türk Diş Hekimleri Birliği Disiplin Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. 18 Nisan 1999 yılı yerel seçimlerinde DSP listesinden Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanlığı'na seçilen Dt. Ahmet Ataç, 2004 yılına kadar Belediye Başkanlığı görevini sürdürdü. 29 Mart 2009 seçimlerinde aday olduğu DSP'den Eskişehir halkının büyük desteğiyle tekrar Eskişehir Tepebaşı Belediye Başkanlığı görevini üstlenen Ataç, Şubat 2011 tarihinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun da katıldığı bir törenle CHP'ye katıldı.

Dt. Ahmet Ataç, göreve başladığı günden bu yana Tepebaşı Belediyesi, temel üstyapı hizmetleri hızla tamamlayan, sosyal ve kültürel projelerle uluslararası arenada adından sıkça söz edilen bir belediye haline geldi. özellikle 1999 sonrası bir cazibe merkezi, tüm önemli yatırımları, modern alışveriş merkezlerini çeken bir belde olan Tepebaşı, "Hayat Tepebaşı'nda" sloganıyla anılmaya başladı.

Tepebaşı Belediyesi, Dt. Ahmet Ataç'ın gerçekleştirdiği, "Uluslararası Pişmiş Toprak Sempozyumu", "Ulusal Sanat çalıştayı", "Enerji Etkin Bina", "Altın Ayaklar", "Evde Sağlık Hizmetleri", "Beldeevleri", "çocuk Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi", "Yaşam köyü ve Alzheimer Merkezi", "Behiç Erkin" ve "Efsane Es-Es 1965" spor kompleksleri, "Atila özer Karikatürlü Ev", "Down sendromlu çocukların rehabilitasyonuna katkı sağlayan Gökkuşağı Kafe", "23 Nisan çocuk Sanat Merkezi", projeleriyle farklı ve başarılı çalışmalara imza atmaya devam etmektedir. Eski fabrikalar bölgesi olarak anılan alan için üretilen proje ise, yaşanabilir bir çevre, sağlıklı ve sürdürülebilir bir gelecek politikalarıyla Eskişehir'in yeni yaşam merkezi olmaya şimdiden adaydır.

Evli ve 3 çocuk babası olan Ahmet Ataç İngilizce bilmektedir.

parçalı bulutlu

Gelişmelerden Haberdar Olun

@