Ham madde fiyatlarının yükselmesi ve tedarik zinciri problemleri şirketleri zor durumda bırakırken, iflas haberleri ardı ardına geliyor.

Son gelen haberle Türkiye'nin tanınmış un markası iflas sürecini başlattı. Adıyla ün yapmış olan bu büyük şirket artık yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. Mahkeme, son kararını açıkladı ve binlerce çalışan işsiz kalabilir.

TÜRKİYE'NİN ÜNLÜ UN DEVİ

Karar'ın haberine göre, 15 yılı aşkın hububat ve değirmencilik sektöründe olan Marka Un, iflasın eşiğine geldi. Marka Un İmalatı Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi hakkında Kızıltepe 3. Asliye Hukuk Mahkemesi, 28 Mayıs 2024 tarihli kararıyla üç ay süreyle geçici mühlet verdi.

SON DURUM NE?

Mahmut Aşar, Mustafa Gül ve Selahattin Aşar’ın da dahil olduğu bu süreçte, alacaklılar ilan tarihinden itibaren yedi gün içinde itiraz edebilirler. Alacaklılar, mahkemeye dilekçe sunarak konkordato mühletinin verilmesini gerektiren bir durum olmadığını delillerle ileri sürebilir ve konkordato talebinin reddini isteyebilir.

Gelen haber ile birlikte şirketin binlerce çalışanın işten çıkaracağı öğrenildi. Bunla beraber dev şirket, küçülmeye doğru gidecek eğer kurtulamazsa komple şirketi kapatma kararı alabilirler.

Kaynak: Eskisehir Net Haber Merkezi